Regióny Banská Bystrica Žiar nad Hronom

Nemocnica v Žiari nad Hronom zrekonštruovala oddelenie anestéziológie

Ilustračná fotografia, Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

ŽIAR NAD HRONOM – Nemocnica Svet zdravia Žiar nad Hronom zrekonštruovala oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny (OAIM). Náklady na rekonštrukciu sa dostali na 148.000 eur. TASR o tom informovala Jana Fedáková zo siete nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare.

“Súčasťou rekonštrukcie bola komplexná výmena elektroinštalácie oddelenia a rozvodov medicinálnych plynov, ktoré prispievajú k poskytovaniu bezpečnej zdravotnej starostlivosti pre pacienta. Nielen pacientom, ale i personálu oddelenia môžeme v súčasnosti ponúknuť pekné a prívetivejšie priestory,” uviedol riaditeľ nemocnice Ivan Mokrý.

Rekonštrukcia priestorov sa uskutočnila počas leta a trvala vyše dvoch mesiacov. Okrem elektroinštalácie a rozvodov medicinálnych plynov sa vymenila i kabeláž medzi rozvádzačmi, zabezpečilo sa nové napojenie na záložný zdroj a bola nainštalovaná nová klimatizácia do pacientskych izieb. Kompletne sa vymenili svietidlá za nové LED panely, podlahové krytiny a v pacientskych izbách pribudli nové keramické obklady.