Regióny Banská Bystrica

Nešťastie v obľúbenom lyžiarskom stredisku. Priamo na svahu zomrel lyžiar

Zdroj: FB / Polícia SR - Banskobystrický kraj

BANSKÁ BYSTRICA – Po zrážke dvoch lyžiarov na Predných Derešoch v lyžiarskom stredisku Chopok Juh zahynul 28-ročný lyžiar. Horská záchranná služba (HZS) o tom informuje na svojej internetovej stránke.

Po zrážke bol lyžiar podľa horských záchranárov v bezvedomí a nejavil známky života. “Záchranári HZS po príchode na miesto okamžite začali kardiopulmonálnu resuscitáciu (KPR), následne požiadali o súčinnosť posádku Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby, ktorá vzlietla z popradského letiska. Na mieste vysadila lekára, ktorý pokračoval v rozšírenej KPR. Žiaľ, aj napriek snahe všetkých zúčastnených sa nepodarilo lyžiara zachrániť,” uviedla HZS. “Druhý lyžiar utrpel poranenie hlavy a hrudníka a pozemne ho transportovali do nemocničného zariadenia. Príčiny nehody budú predmetom vyšetrovania zložiek Policajného zboru SR a Bezpečnostno-operatívnej jednotky HZS,” dodala HZS.

Podľa informácií, ktoré priniesla banskobystrická polícia, sa zrazil 27-ročný muž z Bieloruska s 37-ročným obyvateľom Čierneho Balogu. Bielorus priamo na trati po zrážke zomrel. Druhý aktér nešťastia bol prevezený do nemocnice v Brezne. “Vyzývame všetkých lyžiarov, aby nepreceňovali svoje schopnosti, zbytočne neriskovali a mysleli na to, že na svahoch sú spolu s nimi aj menej skúsení lyžiari a deti! Nezabúdajte, že alkoho rovnako ako za volant, ani k športu nepatrí,” dodali na záver policajti.