Nový zvolenský urgentný príjem čaká už len kolaudácia. Akým špičkovým vybavením disponuje?

ZVOLEN – Výstavba zvolenského urgentného príjmu pokračuje podľa plánu, pandémia nového koronavírusu stavbu ovplyvnila len minimálne. Informovala o tom Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny Agel SK, pod ktorú nemocnica vo Zvolene patrí.

 

 „Stavba je aktuálne ukončená a začal sa proces odovzdania stavby a jej kolaudácia. Je predpoklad, že spustenie prevádzky nového urgentu zvolenskej nemocnice môžu pacienti očakávať už koncom tohto leta,“ dodala.

S výstavbou začali vo Zvolene na jeseň v roku 2019 a zahŕňa tri stavebné objekty. Sú to urgentný príjem, oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny a centrálne operačné sály. Celková hodnota projektu je aj so spolufinancovaním zvolenskej nemocnice 7 100 000 eur. Projekt je spolufinancovaný z Európskeho fondu európskeho rozvoja. „Stavbu robí spoločnosť Chemkostav, a. s., Michalovce, ktorá zvíťazila vo verejnej súťaži,“ spomenula hovorkyňa.

V rámci centrálneho urgentného príjmu sú vytvorené pracoviská. Sú to interná príjmová ambulancia, neurologická ambulancia, chirurgická ambulancia so sadrovňou a zákrokovou miestnosťou. Patria tam aj CT pracovisko, rádiológia a sonografia. „V priestore centrálneho urgentného príjmu sú nanovo vybudované centrálne šatne pre zamestnancov. Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny je vybudované ako samostatné pracovisko v novej prístavbe k chirurgickému pavilónu,“ doplnila Pavliková s tým, že centrálne operačné sály pozostávajú z troch nových sál s kompletným zázemím pre personál.

Viac o téme: Agel, CT pracovisko, Európsky fond európskeho rozvoja, financie, koronavírus, nemocnica, oddelenie anesteziológie a intenzívnej medicíny, pandémia, personál, projekt, rádiológia, sonografia, stavba, urgentný príjem, výstavba, Zvolen

Súvisiace články