Regióny Banská Bystrica

Obnova internátu vo Zvolene pokračuje. Náklady sa vyšplhali na viac ako 700-tisíc eur

Rozsiahla obnova internátu pokračuje. ZDROJ: FB

ZVOLEN – Obnova školského internátu na Ulici Jána Švermu vo Zvolene pokračuje, v súčasnosti vymieňajú vykurovaciu sústavu a svietidlá. Potvrdila to Lenka Štepáneková, hovorkyňa Banskobystrického samosprávneho kraja, ktorý je zriaďovateľ.

 

Pripomenula, že s rekonštrukciou objektov pre zníženie energetickej náročnosti internátu začali vlani v septembri. “Súčasťou prác je zateplenie budov, výmena strešnej krytiny, zateplenie stropov, výmena okien, svietidiel a vykurovacej sústavy,” zhrnula. Doplnila, že ukončenie prác je naplánované na august a cena po súťaži bola 768 000 eur s DPH. Podľa nej však nie je konečná. Počas prác, ktoré zatiaľ nie sú ukončené, sa hodnota zvýšila pre rast cien stavebných materiálov.

Hovorkyňa poznamenala, že v najbližších dňoch začnú so sanáciou obvodových múrov a rekonštrukciou anglických dvorcov v objekte internátu. “Cena za tieto práce je 539 965 eur s DPH,” zdôraznila.

Ako dodala, rekonštrukcia internátu v takomto rozsahu je prvýkrát po 60 rokoch od jeho postavenia. “V minulosti robili len menšie rekonštrukčné práce, ako modernizáciu kotolne a sociálnych zariadení, postupnú výmenu okien, rekonštrukciu elektroinštalácie či kuchyne,” ukončila.