Regióny Banská Bystrica Top

OBROVSKÁ TRAGÉDIA Len 6-ročnú ALŽBETKU strhol silný prúd RIEKY! Našli ju MŔTVU: Desivé DETAILY nešťastia

Ilustračné foto. Zdroj: Polícia

POHORELÁ – Silné dažde, ktoré na mnohých miestach Slovenska spôsobili prívalové povodne, zdvihli aj hladiny riek. O život pritom prišlo len 6-ročné dievčatko, ktoré sa hralo na brehu Hrona. Nešťastie sa stalo v obci Pohorelá v okrese Brezno.

Aktualizované: Ako pre TASR priblížila banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová, dievčatko naposledy videli, ako ide s vedierkom k Hronu. Popoludní, krátko pred pol piatou, našli telo dieťaťa bez známok života zachytené na konároch visiacich nad riekou.

Polícia začala trestné stíhanie pre usmrtenie. Prípad prevzala kriminálna polícia v Brezne. “Privolaný lekár konštatoval smrť a ako prvotnú príčinu určil udusenie utopením. Nariadil vykonať súdnu pitvu,” uviedla Faltániová.

Ako v utorok informovala, pitva vylúčila cudzie zavinenie. Na základe jej výsledkov polícia zastaví trestné stíhanie.

Voda bola po dažďoch vysoká

Mŕtve telo dievčatka našli za obcou hasiči, ktorí na Hron vyšli na člne. Informuje o tom TV JOJ. Malá Alžbetka sa mala hrať na brehu rieky a nešťastne spadnúť do vody. Voči silnému prúdu nemala šancu. Podľa slov miestnych tam malo byť dieťa dokonca samé, chodievalo sa tam hrať.

To, že niečo nie je v poriadku, si rodičia všimli údajne až po hodine. “Keď spadla, nikto nebol vonku. Naši chlapci boli hľadať, aj my sme boli na lúkach,” ozrejmila obyvateľka Pohorelej.

Kvôli vysokej hladine a silnému prúdu rieky po dažďoch, museli na búrlivú vodu vyjsť hasiči, ktorí na člne postupne prehľadávali rieku aj brehy. Hľadať pomáhali aj dobrovoľní hasiči a miestni obyvatelia.

Podľa hovorkyne krajskej polície v Banskej Bystrici Márie Faltániovej bolo telo zachytené na konároch. Našli ho niekoľko kilometrov za obcou. “Je to veľmi veľká škoda, voda bola aj mútna, pretože veľa pršalo,” priblížila obyvateľka.

K podobnému nešťastiu došlo na Hrone len pred pár dňami:


Bratia Marek (21) a Jano (22) ZMIZLI pod HLADINOU rieky Hron! Jeden najprv zachránil ostatných TOPIACICH sa: Desivé DETAILY