Regióny Banská Bystrica Lučenec Top

OBROVSKÁ TRAGÉDIA Mŕtvych rodičov našiel syn! Otec mal zastreliť ženu, potom aj seba: Ľudia sú z toho v šoku

polícia, páska, policajná páska
Ilustrračné. Zdroj: KR PZ PO

LUČENEC – Bolesť a žiaľ prežívajú v týchto dňoch obyvatelia maličkej obce Boľkovce v okrese Lučenec. Len pred niekoľkými dňami dedinou otriasla obrovská tragédia. Manželov Eriku († 43) a Jozefa († 51), ktorí spolu vychovávali dve, teraz už dospelé deti, našli v pondelok podvečer v ich rodnom dome mŕtvych. Najsmutnejšie na tom je, že rodičov mal nájsť syn (18), ktorý sa vrátil zo školy.

 

„Žiali celá dedina. Bola to pre nás obrovská rana.“ Takto začínajú slová obyvateľky obce, ktorá pracuje na obecnom úrade. Keďže starosta obce Ladislav Vanko v danej chvíli s nami komunikovať nemohol , ona sama nám vyrozprávala, ako to po tragédii v obci vyzerá. Podľa jej slov, v dedine vládne smútok a žiaľ.

„Bol to pre nás obrovský šok. Ja sama sa k tomu veľmi vyjadrovať nemôžem, ani popravde nechcem. My sme malá dedina, všetci sa tu navzájom poznáme. Samozrejme, že som poznala aj ich. Je to príliš čerstvé, aby sme o tom dokázali hovoriť,“ ospravedlňuje sa obyvateľka rozochveným hlasom.

Mali zastreliť ju, potom seba

Manželia Erika a Jozef žili spolu so svojimi dvoma deťmi (18 a 21) v dome v Boľkovskej osade. Ako pre Plus jeden deň povedal ich sused, medzi partnermi vraj vládli dlhodobé problémy.

“Pravdepodobne boli obaja usmrtení strelnou zbraňou, on mal zastreliť ju a následne seba. Strašne na ňu žiarlil. Je to niečo hrozné, hotová katastrofa,” povedal domáci, ktorý pár dobre poznal s tým, že dôvodom mali byť partnerské problémy. “Bol veľmi pracovitý, sám postavil tento dom, kde bývali. Ona bola výborná pekárka, piekla doma. Takto prišli ich deti naraz o obidvoch rodičov. Strašné,” dodal.

Polícia prípad stále vyšetruje

Naša redakcia kontaktovala aj banskobystrických policajtov. “Polícia bola v pondelok podvečer privolaná k tragickej udalosti v Boľkovskej osade, pri ktorej boli v rodinnom dome nájdené dve dospelé osoby bez známok života,” uiedla policajná krajská hovorkyňa Mária Faltániová.

Na miesto okamžite smerovali kriminalisti, ktorí miesto zabezpečili a riadne zadokumentovali. “Všetky ďalšie podrobnosti, ako aj okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania, preto nateraz nebudeme poskytovať žiadne ďalšie informácie,” dodala hovorkyňa.