Regióny Banská Bystrica Žarnovica

Oprava ciest a chodníkov stála tento rok mesto Žarnovica TÚTO sumu

Ilustračná foto. Zdroj: TASR/Milan Kapusta

ŽARNOVICA – Mesto Žarnovica investovalo v tomto roku do rekonštrukcie miestnych ciest a chodníkov takmer 80.000 eur. Primátorka Alena Kazimírová pre TASR priblížila, že väčšiu časť opráv realizovali ešte v letných mesiacoch. Nový asfaltový povrch pribudol podľa jej slov na približne 1653 štvorcových metroch.

 

“Realizovali sme súvislé opravy chodníkov, ktoré boli v neuspokojivom stave na Ulici slobody a Kľakovskej ulici. Nový asfalt dostal aj chodník vedúci k domu smútku na miestnom cintoríne,” priblížila. Dodala, že realizovali aj opravy výtlkov na viacerých uliciach a tiež v mestských častiach Žarnovická Huta, Revištské Podzámčie a Lukavica. Oprava výtlkov v ťažko prístupných častiach bola podľa jej slov tento rok jednoduchšia, keďže na tento účel využilo mesto vyfrézovaný asfalt. Ten pochádzal z Partizánskej ulice, kde na ceste II. triedy robil Banskobystrický samosprávny kraj výmenu povrchu.

“Vyfrézovaný asfalt sme uskladnili v priestore štadióna a využili sme ho na opravu takých miest, ktoré sú ťažko prístupné veľkými mechanizmami,” dodala primátorka s tým, že mestu sa tak podarilo šetriť finančné prostriedky. S opravami ciest a chodníkov počíta samospráva aj v budúcom roku. Hneď po skončení zimnej sezóny podľa Kazimírovej zmonitorujú stav ciest a chodníkov v celom meste a určia úseky, ktoré potrebujú opravu prioritne. V pláne je podľa primátorky aj výstavba spevnenej plochy s osvetlením na Bystrickej ulici, ktorá by mala viesť od úrovne bývalej hlavnej vrátnice závodu Preglejka až po priemyselné prevádzky.