Regióny Banská Bystrica Top

OTRASNÝ PRÍPAD: Starenka prežila hrôzu vo vlastnom dome

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Fratišek Iván

POLOMKA – Každé siahnutie na cudzí majetok je nepochybne otrasným činom. To, čoho sa dopustil mladík na bezbrannej 87-ročnej dôchodkyni, je však až nepochopiteľné. Muž starú ženu nielen okradol, ale ešte urobil aj opatrenia, aby si nemohla privolať pomoc.

 

Skutok sa odohral v rodinnom dome v Polomke, kde dôchodkyňa žila sama. Ako uviedli banskobystrickí policajti, 21-ročný muž preskočil plot a vošiel do domu, kde našiel vystrašenú obyvateľku. „Dom zvnútra uzamkol a pod hrozbou násilia žiadal od svojej obete peniaze. Po tom, čo mu staršia pani dala to málo čo mala, priviazal ju o stoličku a domácnosť prehľadal. Aby si nemohla privolať pomoc, odstrihol šnúru na telefóne a z miesta ušiel,“ informovali na sociálnej sieti.

Našťastie, tento príbeh mal šťastný koniec. Ako totiž muži zákona dodali, vďaka rýchlej a dôslednej práci kriminalistov z Brezna skončil páchateľ v ich rukách už v priebehu niekoľkých dní. „Obvinený je z lúpeže, vydierania a porušovania domovej slobody. Priťažujúca okolnosť je, že skutok spáchal na osobe vysokého veku!,“ dodali.