Regióny Banská Bystrica

Pekné gesto. Lesníci darovali detským pacientom v nemocnici vianočný stromček

Lesníci darovali deťom do nemocnice vianočný stromček. ZDROJ: pixabay.com

BANSKÁ BYSTRICA – Lesní pedagógovia z Národného lesníckeho centra v rámci spolupráce so Základnou školou pri detskej fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici darovali detským pacientom vianočný stromček. Jeho odovzdanie v pondelok obohatili aj o aktivity lesnej pedagogiky. Informoval o tom hovorca Národného lesníckeho centra Igor Viszlai.

 

Vianočný stromček, ktorý lesníci odovzdali detským pacientom v nemocnici, pochádza z Mestských lesov Banská Bystrica. “Nech je pre všetkých pacientov symbolom viery a nádeje, že tohtoročné Vianoce strávia doma s rodinami a priateľmi,” uviedol generálny riaditeľ Národného lesníckeho centra Peter Balogh.

Lesní pedagógovia spolupracujú so základnou škoou pri detskej nemocnici od roku 2008, symbol Vianoc prinášajú detským pacientom každoročne. Jeho odovzdanie obohatili v pondelok aj o aktivity lesnej pedagogiky. “Počas tohtoročnej adventnej návštevy malých pacientov sme spoločne poznávali ihličnaté dreviny a vyrábali vianočné dekorácie inšpirované lesom,” priblížila lesná pedagogička z Národného lesníckeho centra Andrea Melcerová.