Regióny Banská Bystrica Lučenec Rimavská Sobota

Po intenzívnom snežení je bez elektriny stále okolo 2-tisíc odberateľov v okresoch Rimavská Sobota a Lučenec

Zdroj: TASR / AP

RIMAVSKÁ SOBOTA – Zhruba 2000 odberateľov v okresoch Rimavská Sobota a Lučenec je po štvrtkovom (11. 2.) intenzívnom snežení a silnom vetre stále bez dodávky elektrickej energie. Informoval o tom hovorca spoločnosti Stredoslovenská distribučná (SSD) Miroslav Gejdoš.

 

„Intenzívne pracujeme na odstraňovaní porúch. V najbližších hodinách by mali počty odberných miest bez elektriny výraznejšie klesať,“ avizoval Gejdoš s tým, že vo viacerých prípadoch sa energetici musia popasovať s popadanými stromami, ktoré trhali vodiče a poškodzovali stĺpy.

Podľa údajov SSD sú najviac zasiahnutými oblasťami v regióne Lučenca dediny Ábelová-Madačka, Ábelová-Nedelište, Pinciná, Prša, Boľkovce, Holiša, Nitra nad Ipľom, Lipovany, Mučín, Rapovce a v regióne Rimavskej Soboty zase obce Tisovec-Rimavská Píla, Hnúšťa-Hačava, Lukovištia, Kraskovo, Rimavské Brezovo, Rimavská Baňa, Rimavské Zalužany, Kyjatice, Hrušovo, Babinec, Lipovec, Ratkovská Suchá, Ratkovské Bystré, Rybník, Brusník, Klenovec, Konrádovce a Lehota nad Rimavicou.