Regióny Banská Bystrica Žiar nad Hronom

Počas Dní jarnej čistoty v meste vyzbierali vyše 55 ton odpadu

Zdroj: TASR / Miroslava Siváková

ŽIAR NAD HRONOM – Viac ako 55 ton objemného odpadu vyzbierali obyvatelia Žiaru nad Hronom počas tohtoročných Dní jarnej čistoty, ktoré samospráva organizovala koncom apríla. V porovnaní s minuloročnou jeseňou je to o takmer 20 ton odpadu viac. Mesto o tom informuje na svojej webovej stránke.

 

Počas Dní jarnej čistoty boli na uliciach v rámci mesta rozmiestnené veľkokapacitné kontajnery, vďaka ktorým sa obyvatelia mohli bezplatne zbaviť objemného odpadu. Pristavené boli i zberné nádoby na bioodpad, k dispozícii bola tiež mobilná zberňa žiariviek.

“Pri kontajneroch bola zabezpečená asistencia, ktorej úlohou bolo odkontrolovať správne nakladanie s dovezenými odpadmi a zároveň zabrániť negatívnym javom, keď niektorí obyvatelia vyberajú uložený odpad priamo z kontajnerov,” doplnila Ivana Martincová z oddelenia odpadového hospodárstva Mestského úradu Žiar nad Hronom.

Celkovo bolo počas piatich dní uskutočnených 80 vývozov, počas ktorých sa vyviezlo 55,7 tony objemného odpadu. V porovnaní s vlaňajšími jesennými dňami čistoty išlo o takmer 20 ton odpadu viac. V rámci mesta sa vyzbieralo viac ako 20 ton dreveného odpadu či vyše 2,7 tony elektrických zariadení.

Najbližšie dni čistoty bude samospráva organizovať na jeseň. Mesto však pripomína, že objemný odpad môžu obyvatelia naďalej celoročne bezplatne odovzdávať na zbernom dvore na Ulici SNP.