Regióny Banská Bystrica Rimavská Sobota

Počas Svetového dňa cestovného ruchu bude vstup do Gemersko-malohontského múzea bezplatný

Gemersko-malohontské múzeum Zdroj: TASR / Branislav Caban

RIMAVSKÁ SOBOTA – Pri príležitosti Svetového dňa cestovného ruchu, ktorý pripadá na 27. septembra, ponúkne Gemersko-malohontské múzeum (GMM) v Rimavskej Sobote bezplatný vstup do svojich výstavných a expozičných priestorov v čase od 8.00 do 18.00 h.

 „Témou tohtoročného Svetového dňa cestovného ruchu je ‚Moderne v múzeu‘. Pre verejnosť a školy ponúkame netradičné a moderné prehliadky stálych expozícií a fotenie sa v replike uniformy z prvej svetovej vojny,“ priblížila PR referentka GMM Martina Oštrom Mareková.

Dodala, že o 15.00 h a 16.30 h sa uskutoční komentovaná prehliadka stálej vlastivednej expozície, ktorá bude obohatená o aktivitu s názvom „QR kódy a história…čo majú spoločné?“. „Obsahovo bude venovaná histórii GMM, o ktorej sa návštevník dozvie cestou modernej technológie. Prostredníctvom smartfónu a jednoduchej aplikácie nasníma texty o múzeu zašifrované pod QR kódmi, umiestnenými v priestoroch expozície, aby našiel odpovede na otázky,“ vysvetlila Oštrom Mareková.

Komentovanej prehliadky s aktivitou sa môžu zúčastniť aj školské skupiny v doobedňajších hodinách o 9.00 h alebo 11.00 h. „Z kapacitných dôvodov je vhodné, aby sa skupiny nahlásili vopred,“ zakončila referentka.