Počasie komplikuje situáciu v Banskobystrickom kraji. Polícia uzavrela viaceré horské priechody

SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. je najväčší poskytovateľ komplexných informačných služieb na Slovensku. Je moderným informačným médiom založeným na báze nezávislej tlačovej agentúry.

BANSKÁ BYSTRICA 11. februára (SITA) – Od skorých ranných hodín komplikuje dopravu v Banskobystrickom kraji hustý dážď a vo vyšších polohách najmä sneženie. Aktuálne sú pre vozidlá nad 10 metrov dĺžky uzavreté horské priechody Donovaly, Čertovica a Vrchslatina. Informuje o tom banskobystrické krajské riaditeľstvo polície na sociálnej sieti.

 

Pre celý Banskobystrický kraj vydal Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) výstrahu 1. stupňa pred vetrom, ktorá platí do 16:00, pričom silný vietor sa môže vyskytovať na horách v okresoch Brezno a Banská Bystrica. V týchto okresoch, a tiež v okresoch Žiar nad Hronom, Rimavská Sobota a Revúca, sa môžu až do večerných hodín v polohách nad 600 metrov tvoriť snehové jazyky.

Tvorba snehových jazykov a závejov predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravu. „Výskyt snehových jazykov a závejov je v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ uvádza SHMÚ.

Viac o téme: Banská Bystrica, Čertovica, Donovaly, horské priechody, nákladná doprava, námraza, nebezpečenstvo, nepriaznivé počasie, poľadovica, snehové jazyky, sneženie, Vrchslatina

Súvisiace články