Regióny Banská Bystrica

Pozitivita v Jelšave dosiahla za tri dni podiel 3,54 percenta

Zdroj: TASR / Jaroslav Novák

JELŠAVA – Podiel pozitívnych testov na úrovni 3,54 percenta zaznamenala počas uplynulých troch dní skríningového testovania samospráva mesta Jelšava v okrese Revúca. Na sociálnej sieti o tom informoval primátor Milan Kolesár.

 

„Celkový počet testovaných bol 1017 ľudí. Z toho pozitívnych bolo 36 osôb, čo je 3,54 percenta,“ konkretizoval Kolesár. Ako ďalej povedal, verí, že aj vzhľadom k nie celkom priaznivým číslam sa na testovaní zúčastní čo najväčší počet obyvateľov mesta. „Príležitosť otestovať sa ponúkame aj v pondelok od 13.00 do 18.00 hodiny,“ dodal.

O vysokej pozitivite testov na ochorenie COVID-19 v Revúckom okrese informoval počas nedeľňajšej tlačovej konferencii premiér Igor Matovič (OĽANO). V rámci sobotňajších výsledkov testovania bol podľa neho tento okres číslo jedna v miere pozitivity.

Podľa primátora okresného mesta Júliusa Buchtu ide o istý paradox, keďže v novembri boli okresom s najnižším počtom pozitívne testovaných, konkrétne 0,27 percenta. Dôvodom nárastu môže byť podľa neho britská mutácia, množstvo marginalizovaných komunít v regióne, prípadne veľa ľudí pracujúcich v zahraničí.