Regióny Banská Bystrica

POZOR na ďalšiu uzáveru, cestu na Muráni čaká rekonštrukcia

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Michal Svítok

BANSKÁ BYSTRICA – Úsek cesty II/531 medzi obcami Muráň a Muránska Huta bude od pondelka (3. 5.) opäť uzavretý a vodičov čakajú obchádzky. Vozidlá bez špeciálneho povolenia musia využiť obchádzkové trasy po cestách prvej triedy I/72 a I/66. Upozorňuje na to Banskobystrický samosprávny kraj.

 

“Rekonštrukčné práce na sanácii zosuvu cesty II/531 si od 3. mája až do 18. júla opätovne vyžiadajú úplnú uzáveru úseku medzi obcami Muráň a Muránska Huta. Podobne ako vlani, obyvatelia dotknutých obcí, zásobovanie, autobusy verejnej dopravy a ďalšie vozidlá s povolením, ktoré vydávajú dotknuté obce, môžu jazdiť po trase Muráň–Veľká lúka–Javoriny–Muránska Huta-Predná Hora, tá vedie cez Národný park Muránska planina,” uviedla Lenka Štepáneková, vedúca oddelenia komunikácie Úradu kraja v Banskej Bystrici.

Ako dodala, povolenia, ktoré obce vydali už vlani, zostávajú naďalej v platnosti. O nové treba požiadať priamo na obecných úradoch. Obchádzka cez národný park má fungovať v rovnakom režime ako minulý rok, teda prejazd bude riadiť svetelná signalizácia s hodinovými intervalmi.