Regióny Banská Bystrica

Predaj mestského majetku sa bude riadiť novými zásadami

Mestskí poslanci schválili nové zásady predaja majetku. ZDROJ: www.banskastiavnica.sk

BANSKÁ ŠTIAVNICA – Predaj a prenájom mestského majetku sa bude v Banskej Štiavnici od novembra tohto roka riadiť podľa nových pravidiel. Banskoštiavnickí poslanci v stredu na rokovaní mestského zastupiteľstva schválili nové Zásady hospodárenia a nakladania s majetkom Mesta Banská Štiavnica aj spolu s cenníkom.

 

Zastupujúca prednostka Mestského úradu v Banskej Štiavnici Henrieta Godová uviedla, že dokument bol aktualizovaný z dôvodu novelizácie zákona o majetku obcí. “Špecifikovali sa podmienky predaja a prenájmu z dôvodu osobitného zreteľa. Vlastne všetko, čo sme mali doteraz napísané len tak všeobecne, sa na základe tejto novely zákona špecifikovalo,” podotkla.

Súčasťou zásad je aj cenník určujúci ceny prenájmu pozemkov, kúpne ceny pozemkov či ceny za prenájom nebytových priestorov. V nich došlo podľa Godovej k zmene napríklad pri prenájme sály Kultúrneho centra v prípade organizácie svadby.

Po novom tak snúbenci za splnenia podmienky, že aspoň jeden z nich má trvalý pobyt na území mesta, zaplatia za prenájom tejto sály 600 eur. Poslancami navrhovaná suma 500 eur, ktorá však schválením neprešla, by podľa Godovej nepokrývala ani základné výdavky na prenájom tejto miestnosti.

Godová ďalej dodala, že cenník určuje ceny prenájmu tejto sály aj na iné spoločenské udalosti. “V prípade charitatívnych podujatí je to jedno euro vo všetkých priestoroch, ktoré mesto ponúka na prenájom,” dodala zastupujúca prednostka.