Regióny Banská Bystrica

Pri zvolenskej nemocnici uzatvorili časť cesty a chodníka, ktoré vedú k poliklinike

Pri nemocnici uzatvorili časť cesty a chodníka. ZDROJ: nemocnica Zvolen

ZVOLEN – Pri zvolenskej nemocnici uzatvorili časť cesty a chodníka, ktoré vedú k poliklinike. Pacienti tak musia na vstup do polikliniky a na detské oddelenia využívať hlavný vchod v areáli nemocnice. Informovala o tom Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny Agel SK, pod ktorú nemocnica vo Zvolene patrí.

 

Pripomenula, že opatrenie urobili pre havarijný stav starej, nevyužívanej budovy kotolne. “Ide o statickú poruchu časti budovy, ktorá je v tesnej blízkosti verejnej miestnej komunikácie a chodníka. Na základe tohto zistenia bol informovaný vlastník budovy, ktorým je Banskobystrický samosprávny kraj,” uviedol vedúci technicko-prevádzkového úseku nemocnice Vladimír Čaňo. Dodal, že pre možné ohrozenie zakázali prechádzať okolo budovy autám aj chodcom. Obchádzka bude podľa nemocnice vyznačená dočasným dopravným značením.

“Budovu kotolne nemocnica nevyužíva, stavba praská a hoci je podopretá betónovými piliermi, jej aktuálny statický stav sa ešte zhoršil vplyvom poveternostných podmienok,” zdôraznila riaditeľka zvolenskej nemocnice Ľudmila Veselá s tým, že na mieste bol situáciu posúdiť statik. Ako poznamenala, budovu bude potrebné pravdepodobne zbúrať. “Prosíme všetkých pacientov, návštevníkov nemocnice aj obslužné a dodávateľské subjekty o rešpektovanie zákazu parkovania, pohybu a dodržiavanie obchádzok,” uzavrela.