Regióny Banská Bystrica

Rekord vo Zvolene: Do živej reťaze kopírujúcej mestské hradby sa zapojilo 2 442 ľudí

Zvolenská živá reťaz sa zapísala do Knihy slovenských rekordov. ZDROJ: TASR/Ján Krošlák

ZVOLEN – Celkom 2 442 ľudí sa v piatok vo Zvolene chytilo za ruky a vytvorilo rekordnú živú reťaz, ktorá kopírovala pôvodné stredoveké hradby mesta. Obyvatelia tak vytvorili nový rekord, ktorý bude zapísaný do Knihy slovenských rekordov. Informoval o tom zástupca knihy Igor Svítok.

 

“Do reťaze sa zapojili nielen žiaci zvolenských a stredných škôl, ale videli sme tam aj starších obyvateľov mesta a dôchodcov,” konštatoval Svítok. Reťaz podľa neho mala dĺžku asi 2,7 kilometra a vinula sa ulicami mesta, ktoré v súčasnosti ohraničujú pamiatkovú zónu Zvolena. “Zvolenčania tak prekonali 20-ročný rekord v početnosti zúčastnených, ktorý bol vytvorený v roku 2003 v okolí Spišského hradu,” dodal.

Zvolenčania sa počas pokusu o rekord držali za ruky po dobu piatich minút, keď sa spojenie kontrolovalo, dokumentovalo, fotografovalo a natáčalo z lietadla a z dronov. Podujatie bolo súčasťou osláv 780. výročia obnovenia mestských privilégií a malo spojiť veľkých aj malých Zvolenčanov a priblížiť im históriu mestských hradieb.