Regióny Banská Bystrica Brezno Poltár

SILNÉ DAŽDE si vypýtali daň: Voda odtrhla časť cesty!

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Erika Ďurčová

UTEKÁČ – O uzatvorení cesty III. triedy medzi obcami Utekáč a Sihla v okresoch Poltár a Brezno, rozhodol dnes krízový štáb, ktorý zasadal na obecnom úrade v Utekáči. K situácii došlo po tom, ako v stredu ráno po intenzívnom daždi, voda stekajúca zo svahov do riečky Rimava, odtrhla časť cesty asi tri kilometre nad obcou a podmyla jej podložie. Uviedol to starosta obce Miroslav Barutiak. “Cesta je poškodená v časti medzi osadou Havrilovo a Šari mostom,” povedal starosta.

 

Krízový štáb rozhodol, že cesta sa uzatvorí dovtedy, kým jej stav neposúdi statik a nevydá správu, čo podľa Barutiaka môže trvať aj niekoľko týždňov. Cestu bude treba každopádne opraviť, čo určite potrvá dlhšie. Táto cesta v dĺžke asi 14 kilometrov je pritom už dávnejšie zahrnutá v pláne obnovy Banskobystrického samosprávneho kraja a podľa starostu sa malo v dohľadnom čase už aj začať s jej obnovou.

Obchádzka je aktuálne pre autá smerujúce z okresov Poltár a Lučenec do Brezna možná cez Hriňovú a Lom nad Rimavicou. Z Brezna sa ľudia môžu dostať do uvedených okresov cez Tisovec a Hnúšťu. Obchádzky však predstavujú desiatky kilometrov.