Regióny Banská Bystrica

Šírenie koronavírusu v obci Ružiná doznieva. V karanténe ostáva jedna bytovka

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Jaroslav Novák

RUŽINÁ – Šírenie ochorenia COVID-19 medzi obyvateľmi obce Ružiná v okrese Lučenec doznieva, napriek tomu v karanténe pod dohľadom samosprávy ostáva jedna bytovka. Uviedol to starosta obce Jozef Líška.

 

 

Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Lučenci zrušil platnosť vyhlášky, ktorou 30. marca nariadil obci Ružiná za asistencie príslušníkov polície a ďalších potrebných zložiek zabezpečiť kontrolu dodržiavania karanténnych opatrení v siedmich bytových domoch. Súčasne však novým nariadením, platným od 20. apríla, uložil samospráve povinnosť dohliadať na dodržiavanie karantény v bytovom dome č. 53.

“Problém riešime už dlhšiu dobu. Mali sme tu 12 nakazených, na jednom popisnom čísle pritom býva aj 30 až 40 ľudí,” povedal starosta s tým, že situácia so šírením nového koronavírusu v lokalite sa postupom času našťastie upokojila. “Toto je už len doznievanie. Boli však prijaté opatrenia, aby sa ochorenie už ďalej nešírilo,” poznamenal Líška.

Na dodržiavanie karantény obyvateľov bytového domu dohliada polícia, hygiena aj samospráva s pomocou aktivačných pracovníkov. V uplynulých týždňoch boli niektorým obyvateľom bytových domov za nedodržiavanie karantény uložené aj finančné pokuty. “Aktuálne je v karanténe 14 ľudí, z toho je jeden pozitívny prípad,” prezradil Líška. Ako dodal, ochorenie COVID-19 zrejme niekto priniesol zo svojho zamestnania, následne sa vírus začal šíriť medzi obyvateľmi.