Regióny Banská Bystrica

Školy a škôlky z Hriňovej sa v pondelok neotvoria. Môže za to súčasná situácia

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Roman Hanc

HRIŇOVÁ – Mesto Hriňová v Detvianskom okrese v pondelok (8. 2.) svoje školy neotvorí. Primátor Stanislav Horník poukazuje na súčasnú situáciu. „V sobotu dopoludnia bolo na oboch odberových miestach vykonaných 409 testov, z ktorých bolo 11 pozitívnych. Je to pozivitiva 2,7 percenta,“ podotkol vo svojom stanovisku na sociálnej sieti.

 

Ako dodal, pre tieto okolnosti samospráva svoje materské školy, základné školy a ani základnú umeleckú školu neotvorí. „Rozhodnutie prijímame aj po konzultácii s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva vo Zvolene a Okresného úradu v Detve,” zhrnul s tým, že v prvých dvoch kolách celoplošného skríningového testovania zaznamenala Hriňová pozitivitu 0,54 a 0,64 percenta.

Podľa neho pre nakazenie populácie infekčnejšou mutáciou nového koronavírusu ministerstvo školstva rozhodlo o návrate detí do škôl pre Hriňovú v najmenej vhodnom čase. Spomenul tiež, že s návratom detí do škôl počíta samospráva najskôr po jarných školských prázdninách.

V sobotu sa môžu prísť občania otestovať do mestského kultúrneho strediska na Partizánskej ulici a aj do haly Microstep na tej istej ulici. Obe testovacie miesta sú otvorené do 20.00 h. V nedeľu (7. 2.) bude k dispozícii jedno odberové miesto, a to v čase od 8.00 do 17.00 h. Obyvatelia môžu prísť na mobilné odberové miesto v Základnej škole s materskou školou v Krivci. Posledné odbery sa počas celého víkendu robia 30 minút pred koncom testovania. O počte čakajúcich sú Hriňovčania informovaní na adrese https://odbernemiesta.sk/mesto/hrinova.

Permanentné mobilné odberové miesto v Základnej škole s materskou školou v Krivci môžu záujemcovia využívať aj mimo víkendového testovania. Prísť môžu počas celého týždňa od pondelka do piatka od 9.30 do 18.00 h, posledný odber robia zdravotníci o 17.30 h.