Slováci, POZOR! Až ŠTYRI banky dočasne VYPNÚ svoje SLUŽBY: Toto všetko nebude fungovať. Vieme podrobnosti

SLOVENSKO – Klientov viacerých slovenských bánk čakajú počas víkendu komplikácie. Až štyri banky totiž naplánovali odstávku viacerých svojich služieb. Dôvodom je údržba systémov.

Tatra a Raiffeisen banka, ktoré patria do rovnakej bankovej skupiny, naplávali technickú údržbu systému okamžitých platieb. V oboch bankách sa uskutoční v rovnakom čase. V noci 06.04.2024 v čase od 23:00 do 23:55. V uvedenom čase nebude možné spracovať prichádzajúce okamžité platby. Odchádzajúce platby zadané počas údržby systému budú zrealizované ako štandardné SEPA platby.

Poštová banka upozornila, že z dôvodu plánovanej odstávky elektronického bankovníctva budú Mobilná aplikácia a Internet banking v noci zo soboty 06.04. na nedeľu 07.04. v čase od 0:00 do 4:00 nedostupné. Klientom odporúča, ak potrebujú poslať platby alebo vybaviť iné záležitosti, aby si ich naplánovali vopred.

O údržbe svojich systémov informovala aj 365 banka. V noci zo soboty 06.04. na nedeľu 07.04. od 00.00 hod. do 4.00 hod. budú preto jej niektoré systémy dočasne nedostupné. Klienti sa nedostanú do svojej 365 aplikácie a ani do internet bankingu.

Všetky banky sa za spôsobený diskomfort vopred ospravedlňujú.

Viac o téme: 365 bank, banky, odstávka, Poštová banka, Raiffeisen banka, Tatra banka

Súvisiace články