Regióny Bratislava Banská Bystrica

SNS v regionálnych voľbách v Banskobystrickom kraji podporí Adriana Polónyho

BRATISLAVA/BANSKÁ BYSTRICA – Slovenská národná strana podporí na post predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja Adriana Polónyho. Rozhodla o tom Krajská rada SNS v Banskobystrickom kraji. Vyzdvihla Polónyho ako “úspešného manažéra, ktorý rozumie problematike kraja a potrebám svojho obyvateľstva”.
      

 

“Sme presvedčení, že pán Polóny je správnym kandidátom, a že v jesenných voľbách jednoznačne zvíťazí,” uviedla Slovenská národná strana v tlačovom oznámení. Zároveň ním vyzvala stranu Hlas-SD, aby sa pridala k Polónyho podpore.
Predseda predstavenstva SAD Zvolen Polóny bude kandidovať ako nezávislý, podporu mu však už vyjadrila aj strana Smer-SD a SMS. Podobne ako SNS oceňujú jeho manažérske skúsenosti, profesionalizmus a zodpovednosť.
Okrem Polónyho doteraz oficiálne avizovali kandidatúru na post šéfa Banskobystrického samosprávnehp kraja súčasný podpredseda kraja Ondrej Lunter, ktorý do volieb ide ako nezávislý s podporou strán a hnutí Hlas-SD, Sloboda a Solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Progresívne Slovensko, SPOLU – občianska demokracia a Občianska konzervatívna strana. O post predsedu sa vo voľbách chce uchádzať i nezaradený poslanec NR SR Miroslav Suja z hnutia Republika, ako aj predseda strany Národná koalícia Rudolf Huliak. Kandidatúru ohlásil i ďalší poslanec parlamentu Marek Kotleba z ĽSNS, brat Mariana Kotlebu, a tiež poslanec Mestského zastupiteľstva v Banskej Bystrici, odborník na dopravu, Marek Modranský, ktorý pôjde do volieb ako nezávislý.