Regióny Banská Bystrica Žiar nad Hronom Top

ŠOKUJÚCE ODHALENIE v prípade ÚTOKU MEDVEĎA na pastiera: Poznáme podrobnosti

ZDROJ: fb starosta obce Nevoľné

NEVOĽNÉ – Slovensko obletela informácia o ďalšom útoku medveďa, ktorý mal údajne napadnúť pastiera v obci Nevoľné. Pracovníci zásahového tímu však prichádzajú so šokujúcim odhalením! Všetko bolo v skutočnosti inak. 

 

Správa o hrozivom útoku medveďa na pastiera obletela nie len Slovensko, ale zaoberali sa ňou aj zahraničné médiá. Podľa prvotných informácií sa mal nič netušiaci pastier dňa 22. septembra ocitnúť tvárou v tvár hrozivej šelme, ktorá na neho zaútočila. Starosta obce Nevoľné Štefan Henžel dokonca dodal, že k incidentu malo dôjsť len neďaleko farmy a to nad veľkým senníkom.

Ako starosta ďalej informoval v statuse na sociálnej sieti, pastier mal neuveriteľné šťastie, “napadnutý  pastier oviec mal obrovské šťastie,  že mal pri sebe pastierskych psov, ktorí ho ako tak ochránili.” Ľudí pred medveďmi varoval, “tu už končí každá sranda, dávajte si pozor.” O incidente informoval aj pracovníkov zásahového tímu.

Zdroj: Facebook / Starosta Obce Nevoľné

K žiadnemu útoku nedošlo!

Jaroslav Slašťan zo Zásahového tímu pre medveďa hnedého sa okamžite vybral na miesto, kde malo k údajnému útoku dôjsť. “Hneď na druhý deň sme vykonali obhliadku tohto územia tejto lokality, kde sa ten akože útok udial a taktiež sme vypočuli miestneho pastiera, ktorý mal byť napadnutý,” na informáciu upozornili správcovia sociálnej sieti ministerstva životného prostredia. Slašťan si na pomoc zobral aj prekladateľa nakoľko pastier bol rumunského pôvodu a po slovensky nevedel. 

Na mieste Slašťan zistil šokujúce informácie. Podľa pastiera nemalo k žiadnemu útoku dôjsť. Pastier totižto priznal, že skutočne sa ocitol tvárou v tvár hrozivej šelme, avšak medveď podľa jeho slov nebol agresívny a z miesta okamžite odišiel do húštiny. Psi sa údajne mali po ňom rozbehnúť, ale po chvíli sa vrátili späť. 

ZDROJ: fb starosta obce Nevoľné

Podľa informácií od člena zásahového tímu nesedí ani samotné miesto, kde sa mal incident odohrať. V skutočnosti to totižto nebolo v blízkosti farmy, ale ďaleko od nej na čistinke vysoko v Kremnických vrchoch. Slašťan sa preto rozhodol konfrontovať aj samotného starostu, ktorý túto informáciu zdieľal, “Informáciu som dostal od vedúcej farmy s tým, že bol útok na pastiera, ktorého ochránili psi, Takže to bola tá informácia, ktorú som ja poskytol na facebook s tým, že som vlastne chcel našich občanov, ľudí, ktorí tam teoreticky môžu ísť na hríby v terajšom období, varovať pred tým, že tam ten medveď sa pohybuje.”

My sme sa pokúsili starostu konfrontovať s tým, či vedel o tom, že sa jedná o klamlivú informáciu. K tejto téme sa však nechcel naďalej vyjadrovať. ”K danej téme sa už vyjadrovať nebudem , všetko som povedal  zástupcom ministerstva  životného prostredia,” poznamenal Henžel pre zoznam.sk