Regióny Banská Bystrica Kremnica

Starších žiakov ZŠ Pavla Križku v Kremnici otestujú pred návratom kloktaním

Zdroj: TASR / Pavel Neubauer

KREMNICA – Žiakov ôsmeho a deviateho ročníka Základnej školy (ZŠ) Pavla Križku v Kremnici otestujú pred návratom k prezenčnému vyučovaniu kloktacími testami. Na webovej stránke o tom informovalo mesto Kremnica, ktoré je zriaďovateľom ZŠ.

 

Žiaci ôsmeho a deviateho ročníka sa do školy vrátia v pondelok 19. apríla, spolu s rodičmi sa budú musieť preukázať čestným vyhlásením o absolvovaní testu na ochorenie COVID-19 s negatívnym výsledkom. ZŠ Pavla Križku preto v stredu (14. 4.) v školskej telocvični zorganizuje hromadné testovanie starších žiakov kloktacími testami.

Škola o dodanie kloktacích testov požiadala rezort školstva ešte v marci, na absolvovanie testovania je potrebný súhlas zákonného zástupcu žiaka. Ak rodičia žiakov nemajú o kloktací test záujem, využiť môžu dvojicu odberových miest, ktoré v Kremnici zabezpečujú bezplatné antigénové testovanie.

“Ak všetko pôjde dobre a od 26. apríla budeme môcť otvoriť celú školu, ďalšie kolo testovania kloktaním sa uskutoční v stredu 21. apríla pre všetkých žiakov druhého stupňa,” uviedla riaditeľka ZŠ Mária Slašťanová. Výsledky odobratých vzoriek majú byť známe vždy najneskôr v nedeľu do 14.00 h.