Regióny Banská Bystrica Brezno

Tisícky breznianských seniorov dostanú respirátory i vitamíny na podporu imunity

Zdroj: TASR –/ Kristína Mayerová

BREZNO – Mesto Brezno zabezpečí všetkým obyvateľom nad 60 rokov respirátory a výživové doplnky. Informoval o tom brezniansky primátor Tomáš Abel na sociálnej sieti a zdôraznil, že jeho návrh na ostatnom zasadnutí mestského zastupiteľstva získal od poslancov jednohlasný súhlas. Mesto to vyjde na viac než 90 000 eur.

 

“Dnes, v ťažkej situácii, keď vo viacerých oblastiach preberáme na seba úlohy štátu a máme na sto percent plné COVID oddelenie v našej nemocnici, nám všetkým ide predovšetkým o zdravie a ochranu našich obyvateľov. Najviac ohrozenou skupinou sú práve tí skôr narodení,” konštatoval Abel s tým, že s distribúciou mesto začne na budúci týždeň podľa miesta trvalého pobytu. Netreba sa nikde nahlasovať. Celkovo má ísť o 5156 seniorov.

Okrem občanov starších než 65 rokov, ktorí dostanú v predstihu poukážky v hodnote 18 eur, za ktoré si môžu kúpiť najmä výživové doplnky, seniori nad 60 rokov dostanú takisto vitamíny potrebné pre imunitný systém vrátane opakovateľne použiteľných respirátorov FFP2. Ako Abel avizoval, mesto v spolupráci s Banskobystrickým samosprávnym krajom pripravuje pre celý okres Brezno očkovacie centrum v miestnom objekte Aréna.