Regióny Banská Bystrica Detva

Túto budovu stále predáva Banskobystrický samosprávny kraj

Ilustračné foto Zdroj: TASR/Silvia Tannhauserová

DETVA – Budova bývalej školskej jedálne v Detve je stále na predaj. Doteraz sa ju nepodarilo predať a v súčasnosti záujemcovia o kúpu nie sú. Potvrdila to hovorkyňa Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Lenka Štepáneková.

Jedna z budov, ktoré sú súčasťou areálu detvianskych stredných škôl, už dlhšie nie je v prevádzke a pustne. BBSK tento majetok stále ponúka zverejnením na internetovej stránke v sekcii s názvom Majetok, Informácia o prebytočnom nehnuteľnom majetku. Cena nehnuteľnosti sa vždy stanovuje podľa aktuálneho znaleckého posudku. “V prípade bývalej budovy jedálne v Detve je znaleckým posudkom z októbra 2020 určená suma viac ako 132-tisíc eur,” podotkla s tým, že znalecký posudok zatiaľ nebol aktualizovaný. Dôvodom je, že kraj neeviduje žiadny dopyt po tomto nehnuteľnom majetku.

Budova bude naďalej v obchodnej verejnej súťaži

Podľa hovorkyne majetok budú ďalej ponúkať na predaj v zmysle podmienok obchodnej verejnej súťaže. Tie schvaľuje krajské zastupiteľstvo. “V tomto roku plánujeme aktualizovať znalecký posudok,” zdôraznila.

Bývalá jedáleň je v súčasnosti v správe Spojenej školy v Detve. V minulosti veľká miestnosť slúžila nielen na stravovanie študentov stredných škôl. Organizovali v nej tiež spoločenské akcie, svadby či kary. Tvorili ju priestranná kuchyňa a rozsiahly priestor na stoly i tancovanie.