V banskobystrickom kraji platia nové cestovné poriadky, autobusy pôjdu aj na Čertovicu

BANSKÁ BYSTRICA – V prímestských autobusových linkách na území Banskobystrického samosprávneho kraja začnú od nedele 12. decembra platiť nové cestovné poriadky. Dôvodom je zapracovanie požiadaviek verejnosti, samospráv i dopravcov s cieľom zefektívnenia prímestskej dopravy v prospech cestujúcich. Informovala Lenka Štepáneková, vedúca oddelenia komunikácie Úradu Banskobystrického samosprávneho kraja .

 

„Po dohode s dopravcami boli zreálnené jazdné doby vo viacerých autobusových spojoch, ktoré lepšie zodpovedajú skutočnej premávke. Vybrané spoje sa zrýchlia a zároveň by sa týmto opatrením malo eliminovať meškanie niektorých. I keď v niektorých prípadoch ide o zmeny odjazdov zo zastávok len o niekoľko minút, cestujúci by si pred cestou mali overiť, či sa cestovný poriadok spoja, ktorý využívajú, nezmenil,“ upozornil Miroslav Vyka, riaditeľ odboru verejnej dopravy Úradu Banskobystrického samosprávneho kraja. Ako priblížil, dôjde k zvýšeniu rannej kapacity spojov zo Zvolena do Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici. Počas dní školského vyučovania bude predĺžený ranný autobusový spoj na tejto trase, ktorý prichádza k nemocnici o 7.45 h.

 

V banskobystrickom kraji budú platiť nové dopravné poriadky. ZDROJ: TASR – Jozef Ďurník

„Došlo aj k posunu ranného posilového spoja na trase Čierny Balog – Brezno – Banská Bystrica o dve hodiny skôr. Tým sme vyhoveli žiadosti cestujúcich na dochádzanie do Banskej Bystrice na šiestu hodinu rannú,“ konštatoval Vyka. Čas sa mení aj v dopoludňajšom spoji z Brezna do Liptovského Mikuláša. Autobus vyštartuje o desať minút skôr, aby bol v Liptovskom Mikuláši možný prestup na vlaky v oboch smeroch – do Košíc aj do Žiliny a Bratislavy. Viac autobusových spojov na trase zo Zvolena do Krupiny pôjde cez centrum obce Babiná. Obyvatelia tak nebudú musieť chodiť pešo na zastávku na obchvat obce. Ako Vyka zdôraznil, zmeny reflektujú aj na začiatok zimnej turistickej sezóny. Počas víkendov od 26. decembra do 18. apríla vyrazia posilové spoje na trase Brezno – Čertovica a späť, ktoré uvítajú najmä priaznivci zimných športov. Cieľom je pomôcť riešiť nedostatok parkovacích miest na Čertovici.

Viac o téme: autobusy, Banskobystrický samosprávny kraj, Čertovica, cestovanie, doprava, grafikon, linky, lyžovačka, Prázdniny, spoje, Vianoce

Súvisiace články