Regióny Banská Bystrica

V domove dôchodcov Banskobystrický kraj neeviduje prípady nového koronavírusu

Zdroj: pixabay.com

HRIŇOVÁ – Situácia v Domove dôchodcov a domove sociálnych služieb v Hriňovej v Detvianskom okrese je v súčasnosti pokojná a zriaďovateľ neeviduje prípady nového koronavírusu ani u klientov, ani u zamestnancov. Na otázku TASR, či sú v tomto zariadení ľudia s ochorením COVID-19, tak reagovala hovorkyňa zriaďovateľa, Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK), Lenka Štepáneková.

 

„Rovnako, ako vo všetkých ostatných zariadeniach sociálnych služieb, ktoré zriaďuje BBSK, tu býva pravidelné testovanie. Pri klientoch raz za dva týždne a pri zamestnancoch každý týždeň,“ dodala s tým, že klienti i zamestnanci sa testujú aj podľa aktuálnej potreby. „Zamestnancov postupne očkujú a klienti budú očkovaní prostredníctvom výjazdového očkovacieho tímu, ktorý zriadila banskobystrická nemocnica F. D. Roosevelta,“ poznamenala hovorkyňa.

Celé zariadenie bolo v karanténe, ktorú nariadil regionálny úrad verejného zdravotníctva vlani začiatkom novembra. “Bolo tam PCR testovanie, ktoré zachytilo pozitívne prípady medzi klientmi a aj medzi zamestnancami zariadenia,” uviedla vlani Štepáneková.

Domov dôchodcov a domov sociálnych služieb v Hriňovej poskytuje sociálnu starostlivosť seniorom a zdravotne postihnutým občanom s duševnými poruchami celoročnou formou pobytu. Stará sa o nich vyše 40 zamestnancov a všetkých prijímateľov sociálnych služieb je spolu približne 90. Zariadenie je v tichom prostredí na okraji mesta Hriňová, v blízkosti chránenej krajinnej oblasti Poľana.