Regióny Banská Bystrica

V hriňovskom domove dôchodcov kraj neeviduje prípady nového koronavírusu

Zdroj: TASR / Dušan Hein

HRIŇOVÁ – Situácia v Domove dôchodcov a domove sociálnych služieb v Hriňovej v Detvianskom okrese je v súčasnosti stabilizovaná a zriaďovateľ neeviduje prípady nového koronavírusu ani u klientov, ani u zamestnancov. Na otázku, či sú ešte v tomto zariadení ľudia s ochorením COVID-19, tak v piatok reagovala hovorkyňa zriaďovateľa, Banskobystrického samosprávneho kraja, Lenka Štepáneková.

 

„Počet zaočkovaného personálu a tých klientov, ktorí chceli a zo zdravotných dôvodov mohli byť očkovaní, je vysoký. Zamestnanci sú zaočkovaní na 78 percent, prevažne už druhou dávkou vakcíny. Klienti sú zaočkovaní na 85 percent. Očkovanie prvou vakcínou bolo 29. marca, preočkovanie druhou vakcínou je plánované na 26. apríla,“ dodala s tým, že očkovanie v zariadeniach sociálnych služieb je prostredníctvom mobilných očkovacích tímov.

Celé zariadenie bolo v karanténe, ktorú nariadil regionálny úrad verejného zdravotníctva, vlani začiatkom novembra. „Bolo tam PCR testovanie, ktoré zachytilo pozitívne prípady medzi klientmi a aj medzi zamestnancami zariadenia,“ uviedla vlani Štepáneková.

Domov dôchodcov a domov sociálnych služieb v Hriňovej poskytuje sociálnu starostlivosť seniorom a zdravotne postihnutým občanom s duševnými poruchami celoročnou formou pobytu.