Regióny Banská Bystrica

V Lučenci cez víkend otvoria sedem odberových miest

Zdroj: TASR / Milan Kapusta

LUČENEC – Dokopy sedem odberových miest na testovanie na ochorenie COVID-19 otvorí počas najbližšieho víkendu samospráva Lučenca. Na sociálnej sieti o tom informovala primátorka Alexandra Pivková.

 

„V zmysle vyjadrení predstaviteľov vlády bude potrebný negatívny test zamestnancov škôl, zákonného zástupcu dieťaťa a negatívny test žiakov končiacich ročníkov. Mesto vzhľadom na plánované otváranie škôl a s tým potrebné testovanie vychádza v ústrety svojim občanom a počas víkendu otvorí sedem odberových miest,“ uviedla primátorka.

Spomenula tiež, že podľa údajov riaditeľky Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Lučenci Nadeždy Andóovej sa v porovnaní so začiatkom nového roka epidemiologická situácia v okrese Lučenec zlepšila o 30 percent. Pivková zároveň uviedla, že v lučeneckej nemocnici evidujú aj menej hospitalizovaných ľudí s ochorením COVID-19. „Všeobecná nemocnica s poliklinikou v Lučenci je pripravená vypomáhať okolitým nemocniciam so zvládaním počtu týchto pacientov,“ avizovala primátorka.