Regióny Banská Bystrica

V nemocnici stúpol počet pacientov na COVID-19! Zo štyroch pozitívnych je už 19

BANSKÁ BYSTRICA – Zhoršujúca sa epidemiologická situácia v Banskobystrickom samosprávnom kraji sa prejavila už aj na počte hospitalizovaných pacientov v Rooseveltovej nemocnici v Banskej Bystrici. Za necelé tri týždne stúpol počet pacientov s ochorením COVID-19 zo štyroch na 19, ktorí sú hospitalizovaní na oddelení infektológie v starom nemocničnom areáli. Informovalo o tom v pondelok vedenie nemocnice.

 

„Len dvaja z uvedených pacientov sú proti COVID-19 zaočkovaní. Na klinike anestéziológie a intenzívnej medicíny je hospitalizovaný jeden pacient, ktorého stav si vyžaduje pri dýchaní pomoc umelej pľúcnej ventilácie. Na infekčnom oddelení je k dispozícii 50 lôžok pre pacientov s týmto ochorením, takže k reprofilizácii lôžok na iných oddeleniach sme zatiaľ nepristúpili,“ informovali.

„Zatiaľ realizujeme naplánované hospitalizácie a výkony. Situáciu priebežne vyhodnocujeme a v prípade zhoršovania prijmeme potrebné opatrenia,“ dodalo vedenie.

Rooseveltova nemocnica opäť pripomína, že okrem ochorení na COVID-19 stúpa počet iných respiračných chorôb, a preto sprísnila preventívne opatrenia. Od pondelka platí zákaz návštev na všetkých oddeleniach zariadenia.