Regióny Banská Bystrica Žiar nad Hronom

V okrese Žiar nad Hronom dosiahla pozitivita takmer 1,5 percenta

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Roman Hanc

ŽIAR NAD HRONOM – V okrese Žiar nad Hronom bolo od stredy 10. februára vykonaných 20.096 antigénových testov na ochorenie COVID-19. Miera pozitivity dosiahla 1,48 percenta. TASR o tom informoval prednosta Okresného úradu (OÚ) v Žiari nad Hronom Michal Zdycha.

 

OÚ eviduje výsledky z viac ako troch desiatok odberových miest, ktoré počas víkendu zriadili samosprávy, aj zo stálych mobilných odberových miest. Celkovo od minulej stredy do utorka zachytili 297 pozitívnych prípadov. Podľa prednostu OÚ sa situácia v okrese za posledné obdobie nezlepšuje a ostáva rovnako vážna, čo odzrkadľuje aj stav v žiarskej nemocnici, kde je naplnená kapacita lôžok vyhradených pre pacientov s novým koronavírusom.

„Momentálne nemáme optimistické vyhliadky. Pokiaľ obyvatelia nebudú dôsledne dodržiavať základné pravidlá, pozitívni nebudú dôsledne dodržiavať karanténne opatrenia, čísla nám neklesnú a naďalej ostaneme na COVID automate čiernym regiónom,“ uviedol Zdycha. V Žiari nad Hronom i v Kremnici v priebehu minulého týždňa pribudli nové stále odberové miesta na bezplatné antigénové testovanie. V Žiari nad Hronom je tak možné testovanie absolvovať v radničnej reštaurácii, v areáli žiarskej nemocnice, v regionálnom úrade verejného zdravotníctva, mestskom kultúrnom centre aj v kultúrnom dome. V Kremnici sú odberové miesta zriadené v mestskej telocvični a v mestskom kultúrnom stredisku.