V priestoroch niekdajšej školy vznikne osem nájomných bytov

KREMNICKÉ BANE – V priestoroch bývalej školy v obci Kremnické Bane v okrese Žiar nad Hronom vznikne osem nových nájomných bytov. Práce na rekonštrukcii budovy majú odštartovať v auguste, stavba by mala byť dokončená do dvoch rokov. Uviedol to starosta obce Juraj Vozár.

 

Myšlienka vybudovať v Kremnických Baniach prvé nájomné byty vznikla podľa slov starostu už pred niekoľkými rokmi, celý proces však spomalili povoľovacie procesy i pandémia nového koronavírusu. „Už sme však podpísali zmluvu so zhotoviteľom, ktorý by mal v auguste začať s prácami,“ skonštatoval Vozár.

Bývalá škola prejde komplexnou rekonštrukciou, vymenené budú okná, strecha, obnoví sa fasáda a pribudnú i nové parkovacie miesta či čistiareň odpadových vôd. V zrekonštruovaných priestoroch vznikne osem bytových jednotiek, od jednoizbových až po štvorizbové byty.

Budova niekdajšej školy v Kremnických Baniach nie je podľa starostu využívaná už minimálne 50 rokov a uplynulé desaťročia chátrala bez akejkoľvek údržby. Obci podľa statického posudku ostali len dve možnosti, a to stavbu zbúrať, alebo pre ňu nájsť nové využitie.

„Prvotná myšlienka bola dom seniorom, ale kapacitne by to nevyhovovalo štandardom, ktoré by sme potrebovali. Vzhľadom na to, že sa ako obec rozrastáme, vznikla myšlienka nájomných bytov,“ priblížil Vozár.

Obec so zhotoviteľom diela, ktorým je spoločnosť Revistav, podpísala zmluvu o uzatvorení budúcej kúpnej zmluvy vo výške takmer 700.000 eur. Projekt plánuje financovať z prostriedkov Štátneho fondu rozvoja bývania.

Viac o téme: byty, priestory, škola, výstavba

Súvisiace články