Regióny Bratislava Banská Bystrica

V prípade železničnej stanice vo Fiľakove došlo k zhode. Rýchliky budú dočasne zastavovať na “malej stanici”

V prípade zachovania železničnej stanice v Fiľakove došlo k dohode. ZDROJ: TASR

BRATISLAVA/FIĽAKOVO – V prípade hlavnej železničnej stanice vo Fiľakove príde k dočasnému kompromisnému riešeniu. Informoval o tom odbor komunikácie Ministerstva dopravy a výstavby  SR.

 

“Do ukončenia procesu modernizácie a obnovy 7,5 km dlhého úseku trate Fiľakovo – Prša – výhybňa Holiša ako jedného z kritických úsekov na južnom železničnom ťahu Bratislava – Zvolen – Košice budú rýchliky zatiaľ zastavovať na ‘malej stanici’ – stanica Fiľakovo zastávka,” priblížil rezort dopravy . V najbližšom období je podľa ministerstva plánovaná jej komplexná rekonštrukcia, po novom by mala spĺňať základne parametre pre rýchlikovú stanicu.

Rezort dopravy dodal, že v súčasnosti Železnice Slovenskej republiky pripravujú technické podklady k revitalizácii priestoru stanice Fiľakovo zastávka spolu s odhadovaným vyčíslením nákladov. “Po modernizácii trate Fiľakovo – Holiša bude možné opätovne uvažovať o zastavovaní rýchlikov na fiľakovskej hlavnej stanici,” skonštatoval odbor komunikácie Ministerstva dopravy.

Mesto Fiľakovo spustilo petíciu za zachovanie hlavnej železničnej stanice v reakcii na návrh cestovného poriadku pre vlakovú dopravu, ktorý podľa samosprávy nepočíta s hlavnou železničnou stanicou vo Fiľakove ako s nástupnou a výstupnou stanicou pre rýchliky.