Regióny Banská Bystrica Žiar nad Hronom

V Žiari nad Hronom čistia chodníky po zimnej údržbe

Zdroj: TASR / Roman Hanc

BANSKÁ BYSTRICA – Hronskožiarske Technické služby začali s čistením komunikácií po zimnej údržbe už vo februári a pokračovať budú až do apríla, a to súčinne dvomi vozidlami. Ako uvádza mestská internetová stránka Žiaru nad Hronom, v uliciach mesta sa pohybujú dva stroje, ktoré čistia cesty a chodníky od posypového materiálu. Po vyčistení komunikácií bude zabezpečovať čistenie už len jedno vozidlo.

 

„Ako prvé sme začali čistiť námestie a Ulicu Štefana Moysesa. Robil to malý zametač, ktorý následne pokračoval chodníkmi od Severu smerom dole a na ďalšie ulice,“ informoval zástupca riaditeľa Technických služieb Peter Jagoš s tým, že harmonogram menia a prispôsobujú v závislosti od aktuálneho znečistenia komunikácií, ako sú naplaveniny po prívalových dažďoch, búrkach alebo po prácach na jednotlivých úsekoch ciest.

„Veľké cestné zametače, keďže sú dva, majú od hrubej špiny takmer celé mesto vyčistené. Pokračovať budú aj v ďalšom týždni, pričom po takzvanom hrubom očistení, ostane v prevádzke jeden zametač,“ dodal na záver Jagoš.