Regióny Banská Bystrica Banská Štiavnica

Vakcína už príde rovno za vami aj v Banskej Štiavnici

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / AP

BANSKÁ ŠTIAVNICA – V Banskej Štiavnici vo štvrtok odštartovalo očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Mobilná očkovacia jednotka Banskobystrického samosprávneho kraja podá počas dvoch dní vakcínu od konzorcia Pfizer/BioNTech viac ako 300 seniorom. Uviedla to primátorka mesta Nadežda Babiaková.

 

„Podľa informácií, ktoré mám od očkovacieho tímu, zaočkujú za deň v priemere od 150 do 200 ľudí. Prihlásených je viac ako 300 obyvateľov,“ potvrdila Babiaková. Očkovanie sa uskutočňuje v priestoroch zariadenia pre seniorov Domov života, podľa primátorky je toto miesto vhodné najmä z pohľadu jeho dostupnosti starším ľuďom. Mobilná očkovacia jednotka Banskobystrického kraja mala do Banskej Štiavnice prísť už minulý týždeň, pre nedostatok vakcín musel samosprávny kraj nakoniec harmonogram pozmeniť.

Primátorka oceňuje, že sa očkovanie vďaka mobilnej jednotke dostáva bližšie k ľuďom, myslí si však, že by vakcína mala byť dostupná obyvateľom denne prostredníctvom obvodných lekárov. „Každopádne je to pozitívum, že ľudia nemusia cestovať mimo Banskej Štiavnice,“ dodala Babiaková.

Mobilné očkovacie jednotky Banskobystrického kraja počas tohto týždňa očkovali aj v Jelšave, Poltári, Cinobani, očkovanie naďalej pokračovalo aj v Tornali. Do nedele (9. 5.) podali zdravotníci priamo v obciach a mestách Banskobystrického kraja vakcínu 751 seniorom. Pilotný projekt mobilného očkovania v okresoch Revúca a Banská Štiavnica označuje kraj za úspešný, aktuálne preto hľadá ďalších poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, vďaka ktorým bude môcť službu postupne rozširovať.