Regióny Banská Bystrica Žiar nad Hronom

Vakcinačné centrum je už aj v Žiari nad Hronom. Celkovo ich má kraj sedem

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Milan Kapusta

ŽIAR NAD HRONOM – Očkovacie centrum otvoril v sobotu Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) aj v Žiari nad Hronom, je v poradí siedme v kraji. Nachádza sa v priestoroch Mestského kultúrneho centra. TASR o tom informovala hovorkyňa BBSK Lenka Štepáneková s tým, že očkovať záujemcov budú počas celého víkendu a aj nasledujúci víkend.

 

„Očkovacie centrum v Žiari nad Hronom sme mali pripravené už niekoľko týždňov, pre chýbajúce vakcíny, ktoré krajom rozdeľuje ministerstvo zdravotníctva, sme však s jeho otvorením museli počkať,“ povedal podpredseda BBSK Ondrej Lunter a vyzval ľudí, aby na prihlasovanie využívali aj portál nahradnici.sk. Určený je pre všetkých záujemcov o vakcínu a zriadil ho Banskobystrický samosprávny kraj. „Všetci, ktorí majú viac ako 18 rokov, sú z Banskobystrického kraja a majú o vakcínu záujem, sa môžu už dnes registrovať. Toto prihlasovanie neslúži ako náhrada za prihlásenie cez stránku ministerstva na riadny termín, pomáha však využiť voľné vakcíny v prípade, že sa na termín nedostavia všetci uchádzači zaregistrovaní cez korona.gov.sk,“ doplnil.

Pri príprave očkovacieho centra v Žiari nad Hronom i ďalších očkovacích centier kraj zabezpečil potrebné materiálno-technické vybavenie, nábytok, priečky, ochranné prostriedky a dezinfekcie, tiež softvérové vybavenie a ďalšie služby, ktoré sú s prevádzkou očkovacích centier spojené. Patria sem aj zvoz odpadov či upratovacie služby.

„Máme dostatok zdravotníckych pracovníkov na to, aby sme vedeli zaočkovať veľké percento populácie,“ zhrnula Ľubica Finďová, riaditeľka zdravotníckeho zariadenia, ktoré pre očkovanie v Žiari nad Hronom poskytlo tím lekárov a sestier.

Očkovacie centrum v Žiari nad Hronom sa v sobotu pridalo k Revúcej, Rimavskej Sobote, Breznu, Banskej Bystrici, Lučencu a Zvolenu. Všetky informácie o očkovacích centrách zriadených krajom sú dostupné na webe www.bbsk.sk/ockovaciecentra