Regióny Banská Bystrica Lučenec

Vianočný beh je vypredaný, ulicami Lučanca pobeží tisícka pretekárov

Ilustračné foto. Zdroj: TASR/Pavol Zachar

LUČENCA – V uliciach Lučenca sa v utorok (26. 12.) uskutoční v poradí už 56. ročník Vianočného behu mesta Lučenec. Na podujatí sa v rôznych súťažných disciplínach tento rok predstaví tisícka bežcov z 12 krajín. Uviedol to riaditeľ pretekov Marian Duzbaba.

“Na tento rok sme svoj cieľ stanovili na účasť 1000 pretekárov a päť dní pred podujatím sme mali vypredané, čo sa nestáva často,” uviedol Duzbaba. Bežci budú počas lučeneckého vianočného behu súťažiť vo viacerých disciplínach. Súčasťou podujatia je beh na 200 metrov určený pre deti, minibeh s dĺžkou tri kilometre (km), Beh Vladimíra Findru na päť km, päť km dlhá trať pre Nordic Walking i Štefanská dvadsiatka.

Centrom podujatia, ktoré odštartuje v ranných hodinách, bude už tradične Námestie Republiky. “Na námestí sa bude nachádzať štart aj cieľ, zabezpečené tu bude občerstvenie pre divákov i pretekárov, rovnako šatne či toalety,” dodal Duzbaba. Vianočný beh má v Novohrade dlhoročnú tradíciu, prvýkrát sa konal ešte v roku 1967. V minulosti sa bežalo cez obce Kalinovo i Veľkú Ves, neskôr do Haliče a späť. Posledné roky sa podujatie koná v uliciach mesta Lučenec.