Banská Bystrica Domáce Detva

VIDEO MEDVEĎ vbehol priamo do DVORA! Vydesení ľudia reagujú: Čakajú, až kým ZAÚTOČÍ?

ZDROJ: archív zoznam.sk
ZDROJ: archív zoznam.sk

DETVA – Obyvatelia mesta Detva zažívajú v posledných dňoch krušné chvíle. Len včera sme vám ukázali zábery, ako tam medveď behal po ulici. Najnovšie sa divá šelma vybrala až do dvora rodinného domu.

Vedenie mesta Detva tento týždeň varovalo obyvateľov pred medveďmi pohybujúcimi v blízkosti domov. Ako sme už informovali, primátor Detvy, Branislav Baran, vyzval na maximálnu ostražitosť a opatrnosť, pretože medvede videli vo viacerých častiach mesta.

Tentokrát medveď zavítal do časti Kostolná. “Pri našich domoch, susedovi priamo do dvora vošiel. Toto už nie je normálne. Čaká sa na to, kým tu niekoho napadne?” napísala k videu na sociálnej sieti Janka. “To išiel od nás zo dvora, katastrofa, budú čakať, kým sa niečo nestane,” uviedla v komentári pod videom Zuzana. Obdobne reagovalo mnoho ďalších obyvateľov mesta, ktorí sa obávajú útoku zvieraťa na ľudí.

Medveď vo dvore vystrašil nič netušiaceho majiteľa domu, Miloša Rusnáka. Ako prehovoril pre Televízne noviny, práve kŕmil sliepky. Nečakaného návštevníka sa zbavil tak, že ho vystrašil hlukom. Medvede v tejto časti Detvy nevideli prvýkrát. Najnovšie využívajú jednu z dier v plote. Najhoršie je, že u Rusnákovcov medvedí chodník prechádza okolo detského pieskoviska.

Samospráva už podnikla kroky, ako riešiť nebezpečnú situáciu. “Mesto Detva aktívne spolupracuje so zásahovým tímom na vyriešení situácie s medveďmi. Vedenie mesta je v kontakte s obyvateľmi zasiahnutými stretmi s medveďom a takmer každý večer trávime v teréne spolu so Zásahovým tímom pre medveďa hnedého JUH,” priblížil starosta.

Predošlé video, ako medveď behá po ulici v Detve, si môžete pozrieť v tomto článku:


VIDEO MEDVEDE v meste! Behajú priamo medzi DOMAMI: TU si dávajte maximálny POZOR