Regióny Banská Bystrica Detva Top

VIDEO MEDVEDE v meste! Behajú priamo medzi DOMAMI: TU si dávajte maximálny POZOR

Ilustračná foto. ZDROJ: FB/polícia Trenčiansky kraj

DETVA – Medvede sa v poslednom období čoraz častejšie približujú k ľudským obydliam. Najnovšie na pohyb medveďov v blízkosti domov upozornilo vedenie mesta Detva. Jedného z medveďov sa podarilo zachytiť na video priamo na ulici.

O zvýšenom výskyte medveďa hnedého v meste a v mestských častiach informoval primátor Branislav Baran na stránke mesta. Medvede sa podľa neho pohybovali v lokalitách cintorín, amfiteáter, Nová Ves, Kamenná, Melišíkovci, Vilhanovci, Podkladie, Kostolná, Stavanisko a Skliarovo. “Pri pohybe a pobyte na týchto miestach vás preto žiadame o maximálnu ostražitosť a opatrnosť,” vyzval primátor. Dodal, že mesto Detva aktívne spolupracuje so zásahovým tímom na vyriešení situácie s medveďmi.

“Vedenie mesta je v kontakte s obyvateľmi zasiahnutými stretmi s medveďom a takmer každý večer trávime v teréne spolu so Zásahovým tímom pre medveďa hnedého JUH,” priblížil opatrenia. Pri spozorovaní medveďa hnedého majú občania telefonicky kontaktovať Zásahový tím pre medveďa hnedého JUH (0903 201 879) a mestskú políciu v Detve (0905 933 868).

To, ako sa medveď pohybuje po ulici, medzi rodinnými domami, obyvatelia nasnímali na video. Našťastie, nedošlo k stretu s ľuďmi, a za domami odbehol medzi stromy.