Regióny Banská Bystrica Krupina

VODIČI POZOR Čakajú vás ďalšie dopravné obmedzenia!

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Ján Krošlák

LADZANY – Vodiči v okresoch Krupina a Levici sa budú musieť pripraviť na nové cestné obmedzenia. V týchto dňoch sa totiž začala rekonštruovať cesta prvej triedy I/51, ktorá spája obec Ladzany s hranicou okresov Levice a Krupina. Opravy budú trvať až do začiatka septembra.

 

„Dĺžka opravovaného úseku je takmer 10 kilometrov na vozovke širokej 8,8 metra. Práce budú pozostávať z odfrézovania pôvodného živičného krytu, vystuženia v krajniciach a následnej pokládky ložnej a obrusnej vrstvy. Na záver sa krajnice upravia dosypaním a zhutnením,“ informovala Simona Tančáková, hovorkyňa spoločnosti Eurovia SK, ktorá stavbu realizuje.

Počas rekonštrukcie bude dopravným značením obmedzená doprava čiastočnými uzáverami. Rekonštrukcie začnú na úseku 239,650 km a budú končiť na úseku 249,360 km. Celková cena diela je viac ako 2 milióny eur.

Pôvodná vozovka už nespĺňala požiadavky aktuálnych noriem. Vďaka oprave komunikácie sa zlepší jej prevádzková spôsobilosť a predĺži sa aj jej životnosť.

Oprava vozovky sa realizuje v rámci projektu Slovenskej správy ciest (SSC). Ten zahŕňa veľkoplošné opravy ciest prvej triedy po celom Slovensku.