Regióny Banská Bystrica Rimavská Sobota

VODIČI POZOR! Rekonštrukcia cesty k hraničnému priechodu Kráľ prinesie obmedzenia

Zdroj: FB / Polícia SR - Trenčiansky kraj

RIMAVSKÁ SOBOTA – Na ceste I/67 medzi obcou Štrkovec a hraničným priechodom Kráľ v okrese Rimavská Sobota sa v utorok začali rekonštrukčné práce. Oprava 7,42 kilometra dlhého úseku potrvá dva mesiace, počas ktorých sa vodiči musia pripraviť aj na dopravné obmedzenia.

 

„Celkovo sa počas opravy úseku Kráľ – Štrkovec položí viac ako 18.000 ton asfaltu a súčasťou stavebných prác, ktoré potrvajú približne 60 dní, bude aj spevnenie krajníc a výšková úprava uličných vpustov,“ informovala Simona Tančáková, PR manažérka a hovorkyňa spoločnosti Eurovia SK, ktorá je v rámci združenia Stred Eurovia SK – Doprastav zhotoviteľom rekonštrukcie.

Oprava vozovky bude pozostávať z odfrézovania 65.000 štvorcových metrov pôvodného povrchu. Nasledovať bude pokládka geomreží a pokládka modifikovaného asfaltu v dvoch vrstvách, ktorý je vďaka svojej vysokej životnosti vhodný na cesty s extrémnym dopravným zaťažením.

Dôvodom opráv je kvalita vozovky

Rekonštrukčné práce sa budú vykonávať za plnej premávky, vodiči sa preto v úseku stretnú s čiastočnými dopravnými obmedzeniami. Premávka bude riadená pomocou svetelnej signalizácie, počas frézovania povrchu bude navyše koordinovaná prostredníctvom regulovčíkov.

Dôvodom rekonštrukcie cesty I/67 medzi obcou Štrkovec a hraničným priechodom Kráľ je nevyhovujúci stav a kvalita vozovky, jej úprava spadá do projektu Slovenskej správy ciest v rámci veľkoplošných opráv ciest prvej triedy po celom Slovensku. Celková cena diela je viac ako 2,2 milióna eur.