Regióny Banská Bystrica

Vodiči, spozornite: Prejazd po ceste medzi Utekáčom a Sihlou je povolený iba s obmedzeniami

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / František Iván

BANSKÁ BYSTRICA – Na podmytú cestu medzi Utekáčom a Sihlou sa už v obmedzenom režime vrátila osobná doprava, prejazd je však povolený striedavo v jednom jazdnom pruhu. Informovala o tom Lenka Štepáneková, vedúca oddelenia komunikácie Úradu Banskobystrického samosprávneho kraja v Banskej Bystrici.

 

„Na základe posudku, ktorý nechal vypracovať BBSK, bola čiastočne obnovená doprava na poškodenom úseku cesty III/2724 medzi miestnou časťou Utekáč – Havrilovo a Sihlou. Prejazd je zatiaľ umožnený pre vozidlá do 3,5 tony, striedavo v jednom jazdnom pruhu a iba pre miestnych obyvateľov a záchranné zložky,“ uviedla Štepáneková.

Poškodený úsek cesty, ktorú v stredu (19. 5.) poškodili intenzívne dažde, bol vo štvrtok (20. 5.) obhliadnuť geostatik, ktorý navrhol aj dopravné obmedzenia. Tie budú predbežne platiť do vykonania dočasného zabezpečenia vzniknutej závady.

„Premávka je povolená len pre miestnych obyvateľov vlastniacich alebo užívajúcich nehnuteľnosti na území za miestom zosuvu v smere od obce Utekáč po hranicu katastrálneho územia obce Utekáč v smere na okres Brezno a pre vozidlá bezpečnostných a záchranných zložiek,“ uvádza sa v technickej správe.

Podľa správy stav vozovky je nutné naďalej monitorovať minimálne trikrát denne, v prípade výdatného a súvislého dažďa sa kontroly zintenzívnia na každé dve hodiny. Tento monitoring bude zabezpečovať podľa dohody správca komunikácie v spolupráci s obcou Utekáč.

„V prípade, že počas pravidelných kontrol dôjde k pokračujúcej degradácii vozovky a svahu pod ňou, je nutné cestu uzavrieť i pre miestnu dopravu až do času realizácie dočasného zabezpečenia,“ upozornil geostatik.