Regióny Banská Bystrica

Vyhne: Na cintoríne ostáva posledných 13 hrobových miest, obec ho chce rozšíriť

Ilustračná foto. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

VYHNE – Na cintoríne v obci Vyhne v okrese Žiar nad Hronom ostáva voľných posledných 13 hrobových miest. Samospráva ho chce preto rozšíriť o plochu 2535 štvorcových metrov, vzhľadom na naplnenosť kapacity sa tak musí stať ešte v tomto roku. Pre TASR to povedal starosta obce Ervín Családi.

 

„Momentálne bol zámer posunutý na schvaľovanie na okresný úrad odboru starostlivosti o životné prostredie. Na základe požiadavky úradu je potrebné spraviť ešte geologické posúdenie,“ uviedol Családi s tým, že dotknuté pozemky už má obec majetkovo vyrovnané. Podľa starostu je vzhľadom na súčasný stav nutné cintorín rozšíriť ešte tento rok. V rámci stavebných prác samospráva pri rozširovaní vybuduje oplotenie pozemku nadväzujúce na už existujúci cintorín.

Cintorín v obci Vyhne sa podľa zverejneného zámeru rozkladá na ploche 7820 štvorcových metrov, aktuálne je na ňom obsadených 97,5 percenta hrobových miest. Obec chce cintorín rozšíriť o ďalších 2535 štvorcových metrov, čím by sa mala kapacita cintorína zvýšiť o 250 hrobových miest a 150 urien.