Regióny Banská Bystrica

Za kultúrou bez auta: Banskobystrický kraj ponúka polovičnú zľavu zo vstupného

Zdroj: wikipedia.org

BANSKÁ BYSTRICA – Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) sa zapája do Európskeho týždňa mobility (ETM) a v sobotu (18. 9.) ponúka 50-percentné zľavy zo vstupného do múzeí a galérií v jeho zriaďovateľskej pôsobnosti. Zľavy však počas poskytnú nielen krajské kultúrne inštitúcie, informovala o tom v utorok vedúca oddelenia komunikácie Úradu BBSK v Banskej Bystrici Lenka Štepáneková.

 

„Podporiť ekologickú dopravu v podobe cestovania autobusom, vlakom, na bicykli, kolobežke či po vlastných má každoročne za cieľ Európsky týždeň mobility. Tento rok sa Banskobystrický kraj zapája poskytnutím 50-percentnej zľavy zo vstupného do múzeí a galérie vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Na spoluprácu sme oslovili i ďalšie kultúrne inštitúcie na území župy, pričom kladne zareagovalo 11 z nich. Počas soboty sa tak tí, ktorí prídu za kultúrou inak ako osobným autom, dostanú za polovičnú cenu celkovo do 18 expozícií múzeí a galérií po celom  kraji,“ reagoval vedúci oddelenia kultúry Úradu BBSK Peter Černek.

Polovičnú zľavu počas najbližšej soboty poskytnú napríklad Múzeum SNP v Banskej Bystrici, Múzeum vo Svätom Antone, Múzeum bábkarských kultúr a hračiek Hrad Modrý Kameň, Zvolenský zámok, Múzeum kultúry Maďarov na Slovensku v Dolnej Strehovej či Stredoslovenské múzeum a galéria v Banskej Bystrici alebo Horehronské múzeum v Brezne.

„Veríme, že toto podujatie pomôže zvýšiť návštevnosť kultúrnych inštitúcií, ale hlavne v rámci dopravy napomôže k zníženiu ekologickej stopy na životnom prostredí, čo je hlavnou myšlienkou projektu,“ doplnil Černek.