ZÁHADNÉ ZMIZNUTIE Otec 2 detí Mário vystúpil z autobusu a viac ho NEVIDELI! Čo sa stalo? Mrazivé slová zúfalej MANŽELKY

BANSKÁ BYSTRICA, PONIKY – Zúfalá rodina prosí o pomoc. Mário (46) zmizol zo dňa na deň bez stopy ešte začiatkom apríla tohto roku. Odvtedy sa po ňom akoby zľahla zem. Čo je však najhoršie, zanechal tu okrem svojej manželky Margaréty aj svoje dve deti Benjamína (19) a Terezku (16).

Naposledy ho videla jeho vlastná manželka Margaréta (43) 9. apríla, kedy vystúpil na ceste do práce z autobusu na jednom z banskobystrických sídlisk. Do práce však už nedorazil. “Chodievali sme autom, no v to ráno mi manžel povedal, že sa nám pokazilo a pôjdeme autobusom. Nevenovala som tomu pozornosť, tak sme išli. On vystúpil na Mýte v Banskej Bystrici, ja som pokračovala na konečnú zastávku,” povedala pre portál Pluska Margaréta. To však ani len netušila, že ho vidí poslednýkrát.

“Vravela som si, že sa mu asi len vybil mobil. Prišla som domov, čakali sme na neho, ale on neprichádzal. Zavolala som jeho dobrému kamarátovi a ten mi povedal, že mu Mário ráno napísal SMS v znení, že je od včera večera v nemocnici so žlčníkom. Do práce v ten deň vôbec neprišiel,” pokračovala.

Vtedy už vedela, že niečo nie je v poriadku, preto ešte v ten večer obtelefonovala nemocnicu v Banskej Bystrici a nahlásila to polícii, ktorá nasledujúce ráno vyhlásila pátranie. Počas neho sa zistilo, že Máriova posledná stopa končila pri zimnom štadióne. Pátrači sa spoločne s rodinou zamerali aj na oblasti kde Mário chodil najčastejšie. Dodnes však bez výsledku.

Mária hľadali desiatky ľudí – profesionálov aj dobrovoľníkov. Zdroj: Facebook/Pohotovostný pátrací tím

Rodina si náhle zmiznutie milujúceho otca a manžela nevie vysvetliť. Podľa slov manželky však za tým môže byť psychické vyhorenie v práci, v ktorej bol údajne nešťastný či dlhodobé zdravotné problémy. “Bolo na ňom vidieť, že bol aj ku nám apatický. Pripisovala som to zmene zamestnania, možno si to spájal aj s chorobou. Nemali sme nejaké vážne problémy ako manželia. Nevidíte nikomu do hlavy, asi sa to všetko nakopilo,” poznamenala s tým, že vždy bol skôr samotár a nevyhľadával spoločnosť.

“Nezanechal nič, čo by nasvedčovalo tomu, že opúšťa rodinu. Keď vystupoval z autobusu a pozrel sa mi do očí, mal smutný výraz tváre. No ani vo sne by mi nenapadlo, že je to jeho posledný pohľad. Je to hrozný pocit, človek nevie, akým smerom sa uberal, čo ho k tomu viedlo, tam je milión otázok,” dodala pre portál manželka.

Informácie o nezvestnom

Prípad polícia stále prešetruje. „Mário M. je nezvestný od 9.4.2024, kolegovia prípad stále preverujú. V súčasnej dobe sa pátracie akcie ale nevykonávajú, nakoľko polícia nemá bližšiu stopu,“ uviedla banskobystrická krajská hovorkyňa Petra Kováčiková.

Zdroj: Facebook/Pohotovostný pátrací tím

Nezvestný Mário je vysoký 180 centimetrov, štíhlej postavy, má čierne krátke vlasy s prešedivenými bokmi a zelenohnedé oči. Naposledy mal oblečené šedočierne nohavice, čiernu mikinu a vestu, na hlave mal čiernu šiltovku s bielym nápisom NY. Pri sebe mal aj červený ruksak značky Adidas.

„Žiadame verejnosť, aby akékoľvek informácie o nezvestnom mužovi oznámila na linku tiesňového volania 158 alebo prostredníctvom správy na sociálnej sieti,“ doplnila polícia.

Viac o téme: Banská Bystrica, nezvestná osoba, pátranie

Súvisiace články