Regióny Banská Bystrica

Zatiaľ nie je známe, či tento rok Folklórne slávnosti pod Poľanou budú

Zdroj: TASR / Lenka Krošláková

DETVA – Zatiaľ nie je známe, či letné Folklórne slávnosti pod Poľanou v Detve tento rok budú alebo nie. Uskutočnenie kultúrnej akcie pre obyvateľov závisí od toho, v akom štádiu bude pandémia nového koronavírusu. „Keby sa situácia zlepšila do konca apríla, stále vieme festival zorganizovať. Buď v tradičnom termíne, druhý júlový víkend alebo v náhradnom termíne v posledný augustový víkend,“ uviedol pre TASR primátor mesta Detva Ján Šufliarský.

 

„Zatiaľ je všetko otvorené, momentálne rokujeme s partnermi slávností, Fond na podporu umenia nám už však dotáciu schválil,“ dodal.

Folklórne slávnosti pod Poľanou v Detve sa vlani pre šírenie nového koronavírusu neuskutočnili. Na otázku TASR, o koľko peňazí tým samospráva prišla, primátor odpovedal, že slávnosti nikdy neboli ziskovým podujatím. „Sú financované z rozpočtu mesta, príspevkov sponzorov, Banskobystrického samosprávneho kraja a Fondu na podporu umenia,” vysvetlil.

Prvý ročník Podpolianskych folklórnych slávností, v súčasnosti Folklórnych slávností pod Poľanou, sa uskutočnil v priestoroch detvianskeho kúpaliska “Štrand” v roku 1966. V roku 1967 sa slávnosti presunuli do priestorov súčasného amfiteátra, kde bolo najskôr jednoduchšie javisko a hľadisko. Väčšia scéna súčasného amfiteátra je v Detve od roku 1976.