Regióny Banská Bystrica Žiar nad Hronom

Žiar nad Hronom otvorí cez víkend opäť dvojicu odberových miest

Zdroj: TASR / František Iván

ŽIAR NAD HRONOM – Mesto Žiar nad Hronom počas soboty a nedele (27. – 28. 2.) zriadi dve odberové miesta na bezplatné antigénové testovanie. Ako pre TASR uviedol vedúci kancelárie primátora Martin Baláž, samospráva chce týmto spôsobom posilniť víkendové testovacie kapacity dostupné pre svojich obyvateľov.

 

„Situáciu posudzujeme týždeň po týždni. Žiar nad Hronom je stále zaradený medzi najrizikovejšie okresy, preto chceme dať možnosť obyvateľom absolvovať antigénové testovanie,“ uviedol Baláž. Mesto počas víkendu zriadi odberové miesta v priestoroch Základnej školy na Jilemnického ulici a na Gymnáziu Milana Rúfusa, pre obe samospráva zaviedla rezervačný systém. Počas posledného víkendu bola dvojica mestom zriadených odberových miest plne vyťažená.

Testovacie tímy pripraví mesto v spolupráci so spoločnosťami Slovalco a Nemak opäť aj v priemyselnom parku, určené sú však len pre zamestnancov miestnych firiem. Podľa Baláža sú víkendové kapacity aktuálne nastavené dobre, v rámci mesta je totiž počas týždňa k dispozícii šesť stálych odberových miest.

Samospráva tvrdí, že štatistiky výsledkov testovania na ochorenie COVID-19 sa v rámci mesta mierne zlepšujú, z pohľadu celého okresu je však situácia stále veľmi zlá. „Uvidíme, ako sa bude trend vyvíjať. Veríme, že sa čoskoro dostaneme do inej farby ako čiernej,“ povedal Baláž. Ako na sociálnej sieti informoval primátor Peter Antal, pozitivita na samosprávou zriadených odberových miestach dosiahla v priebehu minulého týždňa 0,93 percenta.