Regióny Banská Bystrica Žiar nad Hronom

Žiar nad Hronom rieši opravy aj budovanie nových parkovacích miest

Zdroj: TASR / Henrich Mišovič

ŽIAR NAD HRONOM – Parkovisko na Svitavskej ulici v Žiari nad Hronom majú opraviť po vysúťažení dodávateľa prác. Realizácia by sa mala začať v druhom polroku. Podľa oficiálnej stránky mesta samospráva pripravuje aj zvýšenie počtu parkovacích miest na Novomeského ulici.

 

Hronskožiarske parkovisko na Svitavskej ulici je už dlhší čas v zlom stave, vznikajú na ňom preliačiny a jamy. Aj z tohto dôvodu ho mesto zaradilo do zoznamu miestnych komunikácií určených na opravu a rekonštrukciu v tomto roku. Celková plocha parkoviska je 3 127 metrov štvorcových. „Počas prác najskôr rôzne jamy a preliačiny upravíme, aby sme dostali rovnú plochu. Na to sa natiahne asfalto-betón,“ priblížil Miloslav Baranec z Mestského úradu a dodal, že na parkovisku vznikne 110 parkovacích miest plus 18 garáží. „Po natiahnutí asfalto-betónu urobíme aj vodorovné dopravné značenie, teda vyznačíme parkovacie miesta,“ objasnil.

Vodiči musia počítať aj s tým, že počas týchto prác budú musieť svoje vozidlá parkovať na iných miestach. Mesto náhradu hľadať nebude, alternatívnym dočasným riešením by mohlo byť parkovanie na chodníku. „Pripravujeme však zvýšenie počtu parkovacích miest na Novomeského ulici, čo bude trvalé riešenie,“ uzavrel Baranec.